11. Závěrečné vyhodnocení a poděkování

Teoretické „školní“ soutěžní putování dramatickou krajinou roku 2016 právě skončilo. Jako nesoutěžní a praktické pokračuje dál na úrovni obcí. Na dalších deseti místech již vznikají pamětní zastavení. S lavičkou, informačním kamenem a s výsadbou původních druhů jabloní. Na připomínku bohaté kulturní a přírodní rozmanitosti jihočeské krajiny.
Poděkování patří všem, kteří se letošního ročníku ekologické soutěže aktivně zúčastnili. Všichni vyhrát nemohli, protože se zúčastnilo celkem 15 základních škol regionu a 18 třídních kolektivů.

Letošní ročník přinesl otázky, které měly trochu nasměrovat pozornost žáků k divadlu a hudbě, řešené většinou pomocí internetu, případně logickým myšlením. Třídní kolektivy si s nástrahami zdárně poradily a všechny školy, které nakonec dorazily do cíle, měly do poslední chvíle možnost zvítězit. Proto o celkových vítězích opět rozhodl los.

Za oblast Strakonicka se zájezdu zúčastní dvacetičlenné kolektivy
7. C ZŠ Čelakovského Strakonice (25. – 26. května 2016) a
6. třída ZŠ Volyně (1. – 2. června 2016)

Za oblast Blatenska se zájezdu zúčastní dvacetičlenný kolektiv
8. B ZŠ Jana Amose Komenského Blatná (25. – 26. května 2016)

Za oblast Vodňanska se zájezdu zúčastní dvacetičlenný kolektiv
6. B ZŠ Alešova a Gymnázia Vodňany (1. – 2. června 2016).

Vítězné třídní kolektivy se zúčastní dvoudenního poznávacího zájezdu na Plzeňsko. V samotné Plzni zemřel nejvýznamnější český dramatik, Josef Kajetán Tyl a dlouhá léta zde žil strakonický rodák Josef Skupa, tvůrce populárních loutkových postav Spejbla a Hurvínka. První den se budeme toulat severním Plzeňskem. Navštívíme barokní perlu, zámek Manětín a originální regionální muzeum v Mariánské Týnici. V případě dobrého počasí nakoukneme do pohádkových scenerií obrovského kaolínového lomu v Kaznějově, kde Zdeněk Troška natáčel bojové „turecké“ scény z druhého dílu Princezny ze mlejna a z vyhlídky prohlédneme Hromnické jezírko, unikátní „mrtvé“ jezero, zbylé po těžbě břidlice. Ubytování a večeře (druhý den snídaně a oběd) jsou zajištěny na VOŠ a SPŠ elektrotechnické v Plzni (Koterovská ulice).

Druhý den bude více odpočinkový. V Planetáriu plzeňské Techmánie zhlédneme unikátní 3D projekci, neopomineme Muzeum loutek na náměstí a odpoledne strávíme v Dinoparku a v Zoologické zahradě v Plzni. Vyloučena samozřejmě nejsou ani další putovatelská překvapení :o)

Dalšími účastníky letošní soutěže byly třídní kolektivy ZŠ Povážská Strakonice, ZŠ Dukelská Strakonice, ZŠ Poděbradova Strakonice, ZŠ Čestice, ZŠ Cehnice, ZŠ Štěkeň, ZŠ Volenice, ZŠ Bavorov, ZŠ T.G. M. Blatná, ZŠ Sedlice a ZŠ Bělčice.

Všem zúčastněným ještě jednou děkuji za aktivní účast a těším se na setkání při Putování vědeckou krajinou 2017.

A ještě správné odpovědi na soutěžní otázky 10. dílu:
10.1. U Putimi se stékají řeky Otava a Blanice.
10.2. Hřbitovní kostelík na Práchni je zasvěcen Svatému Klimentu.

Mimosoutěžní otázka:
Niccolo Paganini nemohl využít Ševčíkovu houslovou školu, protože zemřel r. 1840 a Otakar Ševčík se narodil až 1852.

Výherci 10. kola:
Ceny s logem soutěže získávají Stanislava Vokrojová, Hana Kadlecová a Šárka Koštelová

Ceny pro výherce jsou k vyzvednutí na MěÚ Strakonice, odboru ŽP, Velké náměstí (budova Komerční banky), 3. patro, číslo dveří 6312, Ing. Šobr Miroslav.

ŠŤASTNOU CESTU a za rok třeba zase na slyšenou… :o

Ing. Miroslav Šobr, MěÚ Strakonice, odbor ŽP, 9. května 2016