11. Závěrečné vyhodnocení

Správné odpovědi na soutěžní otázky 10. dílu:

10.1. Slavnostní odhalení kalendářní desky pražského orloje proběhlo 18.8. 1866 a motiv rybníka najdeme v měsíci dubnu, kdy hospodář uvazuje stromek a rybník je v pozadí..
10.2. Do české literatury přivedl malíř Stanislav Lolek obrazově lišku Bystroušku v roce 1920, takže malíři Mikuláši Alšovi, který žil v letech 1852 – 1913 se nemohla nijak líbit ani nelíbit.

Nesoutěžní otázka č. 10: Na slavném obraze U nás v Kameničkách zachytil malíř Antonín Slavíček celkem šest kusů skotu, kdy dvě krávy a jedno tele se odrážejí v hladině rybníčku. Omlouvám se, byla to trochu zlomyslnost :o)

Výherci 10. kola: Pavel Beneš, Marie Pospíšilová a Zdena Michálková

Své ceny si ještě nevyzvedli tito výherci:
Výherci 1. kola: Nicole Jandová
Výherci 2. kola: Jan Rybáček
Výherci 7. kola: Marie Žídková


Ceny pro výherce jsou k vyzvednutí na tradičním místě, MěÚ Strakonice, odbor ŽP, Velké náměstí (budova Komerční banky), 3. patro, číslo dveří 6312, Ing. Šobr Miroslav. Ideálně v úřední dny, tedy v pondělí, ve středu nebo v pátek.

Jakékoli případné dotazy k soutěži lze směřovat na e-mailovou adresu: miroslav.sobr@mu-st.cz

Upozorňujeme na vyzvednutí cen nejpozději do konce května 2023.

Letošní teoretické soutěžní druhé putování vodníkovou krajinou právě skončilo. V jeho rámci jsme si připomenuli význam rybníků a rybničních soustav našeho regionu, se všemi zajímavostmi přírodními, kulturními i historickými. Doufám, že se Vám líbilo a dozvěděli jste se zase něco nového ze svého okolí. Poděkování patří všem, kteří se soutěže aktivně zúčastnili a věnovali čas soutěžním otázkám. Je neuvěřitelné, že se setkáváme již dvacátým prvním rokem. Bylo by určitě hezké setkat se i v roce dalším, kdy bychom při třetím putování vodníkovou krajinou poznávali naše potoky a řeky, ale nebudeme předbíhat. Zatím poznávejte všemi smysly naši krásnou vlast, protože si to zaslouží a při svých procházkách mějte otevřené oči i srdce…

ŠŤASTNOU CESTU

Ing. Miroslav Šobr, MěÚ Strakonice, odbor ŽP
19. dubna 2023