Strom České republiky 2007

Anketa o nejsympatičtější strom

V měsíci říjnu a listopadu probíhá regionální kolo ankety o nejsympatičtější strom České republiky „Strom ČR 2007“. Školáci z našeho regionu mohou prostřednictvím anketních lístků vybírat ze sedmi kandidátů. Město Strakonice zastupuje tzv. Švandova lípa (lípa u stezky na Kalvárii s obvodem kmene 350 cm), uvádí se, že roste v blízkosti hrobu Švandy dudáka. Vítěz, který vzejde z tohoto regionálního kola, bude Strakonicko reprezentovat v celonárodním kole ankety v roce 2007.

O titul Nejsympatičtější strom Strakonicka 2007 se uchází: Řepický akát (akát u rozcestí pod vsí, u cesty k rybníku Okrouhlík, Řepice, obvod kmene 450 cm), Štěkeňská lípa (lípa na svahu nad ramenem Otavy, Štěkeň, obvod kmene 640 cm), Svatojánská lípa (lípa po levé straně od kostela Sv. Jana, Radomyšl, obvod kmene 530 cm), Divišů dub (dub v sadu u Divišů, za návesní zdí, Makarov, obvod kmene 480 cm), Němětický jilm (jilm v obci Němětice, obvod kmene 360 cm), Kbelnická jablůňka (jabloň u cesty k Jemnici, pod lesem, Kbelnice, obvod kmene 270 cm) a již výše zmiňovaná Švandova lípa.

Regionální kolo ankety je spolufinancováno z grantu Jihočeského kraje na podporu enviromentálního vzdělávání a osvěty (EVVO).

Více informací můžete získat na odboru životního prostředí městského úřadu.

PřílohaVelikost
Anketní lístek přední strana463.64 KB
Anketní lístek zadní strana421.81 KB