Okna rozkvetla také v roce 2008

Od 1. května do 30. září 2008 probíhal již třetí ročník oblíbené soutěže Rozkvetlá okna Strakonic. Zúčastnit se mohli všichni obyvatelé ze Strakonic I a II, Dražejova, Hájské, Modlešovic, Předních Ptákovic , Střely a Virtu. Příležitosti zkrášlit své domovy a přitom se zapojit do soutěže o hodnotné ceny využilo v letošním roce na padesát občanů. Všichni účastníci byli rozděleni do dvou kategorií podle toho, zda se pustili do výzdoby oken a balkónů svých bytů (1) nebo rodinných domů (2).

V průběhu následujících měsíců měla nezávislá porota nelehký úkol: zhodnotit všechny obdržené fotografie. „Nutno dodat, že porota nehodnotila pouze množství květin, ale i celkovou kompozici a celkový dojem, který se odrážel i od množství a podmínek jednotlivých účastníků soutěže,“ uvedla Mgr. Jaroslava Mrůzková, koordinátorka projektu Zdravé město Strakonice.

Oficiální vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v úterý 16. prosince 2008 v malé zasedací místnosti Městského úřadu Strakonice. Všichni vítězové zlaté, stříbrné a bronzové příčky obou kategorií obdrželi z rukou paní místostarostky PhDr. Ivany Říhové dárkové poukazy, pamětní listy a květiny. Město Strakonice a Městský úřad Strakonice, jakožto pořadatelé soutěže, děkují všem občanům, kteří se jí zúčastnili a vyslovují přání, aby se v příštích letech řady soutěžících stále rozrůstaly.

Kategorie rodinné domy:
1. místo - Václava Vlasáková
2. místo - Miroslava Zronková
3. místo - Dagmar Nováková

Kategorie bytové domy:
1. místo - Miluše Ouředníková
2. místo - Hana Samková
3. místo - Tomáš Adamec - Jaroslava Malinová

Poděkování patří také všem sponzorům a partnerům akce, zejména Technickým službám Strakonice, s. r. o., pracovníkům Městského zahradnictví Strakonice, Teplárně Strakonice, a. s., Fezku, a. s.